• "Çocuk oyunla, dünya çocukla büyür."
  • "Ali pabucu yarım çık dışarı oynayalım."
  • “Kimin çocuğu varsa onunla çocuklaşsın” - Hz. MUHAMMED (s.a.v.)
  • “Oyun aslında akıldadır; ancak çocuk oyunla akıllanır” - MEVLANA
  • “Çocuklar geleceğimizin güvencesi yaşama sevincimizdir,Bu günün çocuğunu yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.” - M. KEMAL ATATÜRK
  • “Çocuk oyunla büyümelidir” - EFLATUN
  • “Güzel sanatın başlangıcı oyundur” - SCHİLLER
  • “Çocuklarla çocuk olmak, oyunlarına katılmak işte mutluluğun tanımı” - R.JEL
  • “Oynayan çocuk, canlılığın ve sevincin sembolüdür” - HEBBEL
İZMİR ÇOCUK OYUNLARI LİGİ BAŞARI İLE TAMAMLANDI
Eklenme tarihi : 24 Nisan 2013

 

İzmir il temsilliğimizce planlanan ve yürütülen ligimiz başarılı bir şekilde coşku, sevinç ve neşe tamamlandı.10–12 Mayıs ta yapılacak bölge müsabakalarına katılacak takım belli oldu.

 “Eski Çocuk Oyunları” nın yeniden hayat bulması ve günümüz çocuklarına öğretilmesi amacıyla Türkiye genelinde kurulan Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonunun(ÇOSKF) İzmir Ligi Bornova Kolejinde oynanan final maçı ile sona erdi. Bornova Koleji ile Ali Akatlar Ortaokulu arasında oynanan mendil kapmaca oyununu kazanan Bornova Koleji, İzmir Çocuk Oyunları Liginin Şampiyonu oldu. Yaklaşık 5 hafta süren ve İzmir’den 12 okulun katıldığı müsabakalarda 2’nciliği Ali Akatlar Ortaokulu, 3’üncülüğü Günaltay İlkokulu, 4’üncülüğü ise Cumhuriyet İlkokulu göğüsledi.

   İzmir Vali Yardımcısı Fazıl Akgün Federasyonun İzmir Temsilcisi Celalettin Sarı, Halk Eğitim’den sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Akpınar ve şube müdürleri, Konak halk eğitim merkezi müdürü ve yardımcıları, Valilik sosyal projeler müdürlüğü, Bornova Koleji Kurucu Temsilcisi Bülent Aydoğdu ve çok sayıda okul yöneticisi, öğretmen ve velinin hazır bulunduğu müsabakalarda son 4’e kalan okulların idareci, öğretmen, öğrenci ve velileri oyunları heyecanla izledi. Derece alan okullarımız kupalarını vali yardımcımızın elinden, oyuncularımızda madalyalarını Halk Eğitim’den sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Akpınar’ın elinden alan öğrencilerimizin mutlulukları görülmeye değerdi. Ayrıca oyuncu çocuklarımıza katılım belgesi, oyun liderlerimize hakemlere teşekkür belgesi takdim edildi. Vali yardımcımız ile milli eğitim müdür yardımcımıza teşriflerinden dolayı çiçek takdim edildi. Final müsabakalarına davetli olan büyükşehir belediye başkanı, Konak belediye başkanı ile Bornova belediye başkanı 23 Nisan EXPO nedeni ile katılamadıklarından kutlama faksı çektiler.

Final ve tören bir 23 Nisan şöleni şeklinde geçti. Başta beni her zaman destekleyen size ve ekip arkadaşlarıma, törene gelen, mazereti nedeniyle gelemeyen tüm büyüklerimize teşekkür ederim.

 

 

 

Resimler için galeriyi tıklayın