• "Çocuk oyunla, dünya çocukla büyür."
  • "Ali pabucu yarım çık dışarı oynayalım."
  • “Kimin çocuğu varsa onunla çocuklaşsın” - Hz. MUHAMMED (s.a.v.)
  • “Oyun aslında akıldadır; ancak çocuk oyunla akıllanır” - MEVLANA
  • “Çocuklar geleceğimizin güvencesi yaşama sevincimizdir,Bu günün çocuğunu yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.” - M. KEMAL ATATÜRK
  • “Çocuk oyunla büyümelidir” - EFLATUN
  • “Güzel sanatın başlangıcı oyundur” - SCHİLLER
  • “Çocuklarla çocuk olmak, oyunlarına katılmak işte mutluluğun tanımı” - R.JEL
  • “Oynayan çocuk, canlılığın ve sevincin sembolüdür” - HEBBEL
ÇOSKF-GAZİANTEP/OĞUZELİ HALK EĞİTİM MERKEZİ GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI SEMİNER DUYURUSU
Eklenme tarihi : 15 Nisan 2013

 

    Gaziantep il temsilcimiz Nihat ZEHİROĞLU’ ın çalışma, gayret girişimleri sonucu ikinci bir kursun Gaziantep’ te gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşamaktadır.Nerdeyse  bir ay gibi bir sürede  iki kursun bir ilde gerçekleşmesi ve yapılması kolay olmamasına karşın İl temsilcisi gayreti, girişimi ile bunu başarmış ve federasyon dan onay almıştır.1. kursu 500 civarında bir katılımla gerçekleştiren  temsilcimiz bu sefer Oğuzeli Halk eğitim merkezimizle işbirliği çerçevesinde ve yaklaşık katılımın 700 kişi olacağını belirtmektedir.Buda bizim çalışmalarımızın ciddi bir karşılığının olmasıdır.Bı konuda il temsilciliğimiz organizasyonu başarı ile tamamlamış ve kurs gününü beklemeye başlamıştır.

Konu ile ilgili olarak halk eğitimi merkezi müdürlüğümüz yazışmaları tamamlamış ve ilgili eğitim kurumlarına göndermiştir. Düzenlenen seminer Oğuzeli ile sınırlı değildir. Diğer ilçelerden de katılacak öğretmen arkadaşlarımıza açıktır. Yeter ki çocuklarımızın oyun oynayabilmeleri açısından herkesin üzerine düşeni yapmasıdır. Okullar Hayat Olsun Projesi çerçevesinde etkinliklerimiz yürütülmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüz bu konuda ciddi anlamda Halk eğitim merkezlerimiz aracılığı ile bu konulara son derece ilgi göstermektedir. Bu ilgi ve çalışmalar ışığında da federasyon ve il temsilcilerimiz büyük bir özveri ile çalışmakta ve çalışma ya da devam edecektir.

Bu konuda, ilke ve çalışmalarında taviz vermeden programların ve sorumluluklarını yerine getireceğiz, bu konuya katkı vermek isteyen ve kültürel mirasımızın ve tarihi gerçeklerimizin bize yüklediği sorumluluğun bilincindeyiz.

Gaziantep-Oğuzeli Halk Eğitim Merkezi ve Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu işbirliğinde yapılacak kursu 20–21 Nisan 2013 tarihinde yapılacaktır.

Teorik 20 Nisan 2013 saat 09.00 belediye konferans salonu

Uygulama 21 Nisan 2013 saat 09.00 kapalı spor salonu