• "Çocuk oyunla, dünya çocukla büyür."
  • "Ali pabucu yarım çık dışarı oynayalım."
  • “Kimin çocuğu varsa onunla çocuklaşsın” - Hz. MUHAMMED (s.a.v.)
  • “Oyun aslında akıldadır; ancak çocuk oyunla akıllanır” - MEVLANA
  • “Çocuklar geleceğimizin güvencesi yaşama sevincimizdir,Bu günün çocuğunu yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.” - M. KEMAL ATATÜRK
  • “Çocuk oyunla büyümelidir” - EFLATUN
  • “Güzel sanatın başlangıcı oyundur” - SCHİLLER
  • “Çocuklarla çocuk olmak, oyunlarına katılmak işte mutluluğun tanımı” - R.JEL
  • “Oynayan çocuk, canlılığın ve sevincin sembolüdür” - HEBBEL
GAZİANTEP KURSUMUZ BAŞARI İLE TAMAMLANDI
Eklenme tarihi : 26 Mart 2013

 

Gaziantep il temsilcimiz Nihat ZEHİROĞLU tarafından organize edilen ve Gaziantep Üniversitesini ev sahipliğinde ilk günü Atatürk Kültür Merkezi konferans salonunda başladı. Gaziantep ili rekorları zorladı ve kurs 500 civarında öğretmenizin katılımı ile gerçekleşti. Ayrıca üniversitemiz Besyo son sınıf öğrencilerinin de ilgi gösterdiği kurs hayli renkli ve bir o kadarda neşeli gerçekleştirildi. Seminerin düzenlenmesinde büyük emeği ve katkısı olan Gaziantep ilinde dürüstlüğü ve yaptığı çalışmalarla çok sevilen il temsilcimiz Nihat ZEHİROĞLU yaptığı açılış konuşmasında büyük katılımın Türkiye’nin geleceğine katkısının önemli bir değer olduğunu söyledi. Çocuklarımız için bırakılacak en büyük mirasın oyun olduğunu anlattı. Federasyonumuzun çalışmalarının içinde olmaktan ve emektarı olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti ve kendisine bu görevi yükleyen sayın genel sekreterimiz Hasan KAHVECİ ye teşekkür ederken kendisini konuşmaya davet etti.

 Federasyonumuzun Genel sekreteri Hasan KAHVECİ açılış konuşmasında öğretmenlerimizin yoğun ilgisinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek öğretmenlerimize teşekkür etti. Bu kursun yapılmasında federasyonumuza ve il temsilciliğimize tesislerini açan Gaziantep Üniversitesi Rektörüne, kursa bizzat teşrif ederek onurlandıran rektör yardımcısı ve Beden eğitimi Spor Yüksek Okulu Dekanı sn. Prof. Dr. Ali GÜR e, kursumuzun rahat bir şekilde gerçekleşmesi için gösterdiği destekten dolayı üniversite genel sekreteri sn. Ercan EROĞLU na  Besyo öğretim görevlisi sn Selahattin KOÇ a ve diğer yetkililer teşekkürlerini ifade etti.  Federasyon olma sürecindeki çalışmalarımızdan bahsetti. Türkiye genelinde çocuklarımız için yapılan liglerde federasyonumuza destek olan sponsor kuruluşlar ve belediyelerle yapılan çalışmalarımız sonucu bu yıl düzenlenecek ligler, bölge şampiyonaları, Türkiye şampiyonası sürecini anlattı. Dünya şampiyonası hazırlıkları hakkında öğretmenlerimize bilgi verdi. Kısa bir süre önce kendisine verilen bu görevi başarılı bir şekilde çalışması ile bugün buradaki ortamı yaratan değerli il temsilcisi ile bu güzel kitleye ders vermek için heyecanla anını bekleyen eğitim kurulu başkanı Mutlu GÜLTEKİN e teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

Konuşması için davet edilen Rektör yardımcımız sn Prof. Dr. Ali GÜR yaptığı konuşmada öncelikle böylesi güzel bir çalışmayı yapan ve bu konuda büyük övgüye değer olan federasyonu ve yetkilileri kutlayarak başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü. Çocuğun hayatında oyunun önemini, kültürümüzün oyunlarının çocuk gelişim sürecindeki değeri ve katkısını, kendi kızının eğitimi döneminde yaşadığı hoş bir anıyla öğretmenlerimize anlattı. Hocamızın konuşması seminerin içeriğini o kadar güzel doldurdu ki Sayın Ali GÜR ‘den Federasyonumuz Eğitim Koordinatörü Mutlu GÜLTEKİN ricası üzerine bir makalesini sitemizde yayınlanma sözü ile konuşmasını tamamladı.  BESYO öğretim görevlilerinden ve öğrencileri tarafından çok sevilen Selahattin KOÇ yaptığı konuşmada öğretmenlerimizin çok değerli bir süreci paylaştığını, kendilerine yardım ve destek için üniversitenin kapılarının her zaman açık olduğunu belirtti. Kilis 7 Aralık üniversitesi öğretim görevlisi Ahmet YILGIN da seminere katılarak öğretmenlerimize destek verdi. İlk günü keyifli bitiren öğretmenlerimiz ikinci gün üniversite sınavı olmasına rağmen sınav görevlerinin hemen ardından, Gaziantep Üniversitesi BESYO spor salonunu doldurdu. . Büyük bir katılımcı sayısıyla başlayan seminerimize ikinci gün akın eden öğretmenlerimiz spor salonunda izdiham yaşattı. Oturacak yer kalmayan spor salonuna dışarıdan sandalye takviyesi yapıldı. İkinci gün uygulamaları ve çalışmaları izlemek için gelen Batman Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Müdürü sn. yrd. doç.dr. H.Murat ŞAHİN faaliyetler hakkında bilgi alarak duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Üniversitelerinin kapısının da federasyona açık olduğunu ve mutlak bu çalışmaları Batman da yapılmasın özellikle rica etti. Genel sekreterimizde bu rica üzerine en kısa zamanda programı yapacakların, birlikte bu çalışmayı yapmaktan da mutluluk duyacaklarını belirtti.

 Gün sonunda yapılan sınavla seminerimiz tamamlandı. Öğretmenlerimize altı oyunun kuralları, hakemlik tavır ve adabı hakkında bilgi verildi. İl temsilcimiz Nihat ZEHİROĞLU kursun yapılmasında emeği gecen, destek ve katkıların esirgemeyen Gaziantep Üniversitesin rektör ve yardımcısına, öğretim görevlilerine, genel sekreterimize, eğitmenlerimize ve katılımları ile kursun amacına ulaşmasında özverilerinden dolayı tüm öğretmenlerimize teşekkür ederek sözlerin tamamladı.

Resimler için galeriyi tıklayın