• "Çocuk oyunla, dünya çocukla büyür."
  • "Ali pabucu yarım çık dışarı oynayalım."
  • “Kimin çocuğu varsa onunla çocuklaşsın” - Hz. MUHAMMED (s.a.v.)
  • “Oyun aslında akıldadır; ancak çocuk oyunla akıllanır” - MEVLANA
  • “Çocuklar geleceğimizin güvencesi yaşama sevincimizdir,Bu günün çocuğunu yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.” - M. KEMAL ATATÜRK
  • “Çocuk oyunla büyümelidir” - EFLATUN
  • “Güzel sanatın başlangıcı oyundur” - SCHİLLER
  • “Çocuklarla çocuk olmak, oyunlarına katılmak işte mutluluğun tanımı” - R.JEL
  • “Oynayan çocuk, canlılığın ve sevincin sembolüdür” - HEBBEL
ÇOSKF-İZMİR /KONAK HALK EĞİTİM MERKEZİ KURSU
Eklenme tarihi : 14 Mart 2013

 

 

ÇOSKF- İZMİR /KONAK HALK EĞİTİM MERKEZİ GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI KURSU

    İzmir il temsilcimiz Celalettin SARI çalışmaları ve girişimleri ile Merkez Konak ilçemiz Halk Eğitim Merkezimizle işbirliğinde kurs düzenlenmiştir. Kursumuzun İzmir Konak merkez halk eğitim merkezi ile yapılması sadece Konak a özgü değil İzmir’in tüm ilçelerine kurs-seminerle ilgili yazı halk eğitim merkezlerimiz aracılığı gönderilmiş ve duyurulmuştur. Yönetim kurulu üyemiz Avni ERBOY çalışmalara büyük destek vermektedir. Basının duayenlerinden olan Avni Erboy İzmir’de bu çalışmaların önemini vurgularken federasyonun buradaki çalışmalarını en iyi şekilde yapılması konusunda kendisine düşen görev ve sorumluluğun fakında olduğunu dile getirdi. İl temsilcisi Celalettin Sarı Federasyonumuzun Halk Eğitim Merkezlerimizle birlikte seminer ve kursları yapması için gereken çalışmayı yaparak bizlere örnek teşkil eden Manisa il temsilcisi arkadaşım Hilmi Güzel ile Muğla il temsilcisi arkadaşım Şaban Erdoğan’a teşekkür ediyorum. İyi ve güzel bir çalışma başlattılar, bizlerde bu çalışmayı ilimizde gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz diye belirti. Katılımın yüksek ocağını tahmin ettiklerini belirten il temsilcisi kursun verimli geçmesi ve yararlı olabilmesi açısından Konak halk eğitim merkezi müdürlüğümüzle sürekli koordinasyon ve bilgilendirme için de çalışıyoruz dedi.

Milli Eğitim Bakanlığımızın uygulamaya koyduğu “Okular Hayat Olsun Projesi “nin ortaya koyduğu çalışmaların ve prensiplerin gerçekleştirilmesi açısından ülkemizin her yerinde Federasyon olarak elimizden gelen çalışmayı yapacağımız gibi her aşamada bu faaliyetin içinde olacağız.

Konak Halk Eğitim Merkezi ve Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu işbirliğinde yapılacak kurs 16–17 Mart 2013 tarihinde yapılacaktır.