Etkinliklerimiz ÇOSKF ETKİNLİKLERİMİZ
Eserlerimiz ÇOSKF DUYURULAR
Basında Biz ÇOSKF BASINDA BİZ
Hesap Numaralarımız ÇOSKF BAĞIŞ
Gönüllü Ol ÇOSKF GÖNÜLLÜMÜZ OLUN

Lüleburgaz’da ‘Çocuk Oyunları Şenliği’ planlanıyor!

Lüleburgaz’da ‘Çocuk Oyunları Şenliği’ planlanıyor!

Unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarının yer aldığı “Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği’nin” Lüleburgaz’da yapılması konusunda görüşmeler başladı.

Bu kapsamda Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpler Federasyonu (ÇOSKF) yetkilileri Lüleburgaz’a geldi.

Lüleburgaz’da İlçe Spor Müdür Vekili Cihan Erdem ile birlikte Kaymakam Mustafa Kaya ve Belediye Başkan Yardımcısı Kevser Özkan ile bir araya gelen yetkililer, konu hakkında görüşmeler yaptı.

Görüşmelerin ardından açıklama bulunan Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdür Vekili Cihan Erdem, “Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpler Federasyonu (ÇOSKF) yetkilileri ile İlçemizde ortaklaşa gerçekleştirmeyi planladığımız 'Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği' projesi çerçevesinde Kaymakamımız Mustafa Kaya ve Belediyemizi ziyaret ederek görüşmelerde bulunduk. Olumlu yaklaşımlar aldık. Lüleburgaz’ı her alanda en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Bu projenin uygulanmasındaki amaç bir yandan unutulmaya yüz tutmuş geleneksel çocuk oyunlarını canlandırmak bir yandan da zamanla teknoloji bağımlısı haline gelen yeni nesillere babaları, hatta dedelerinin oynadığı oyunu öğrenmelerini sağlamaktır. Bu gibi yarışmalarla çocuklar hem eski oyunları yaşayarak keyif alacaklar, hem de kazanmayı, kaybetmeyi, paylaşmayı ve dayanışmayı öğrenecekler” dedi.

2017 © Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu
Tüm Hakları Saklıdır.

Yükleniyor...

İşleminiz gerçekleştiriliyor...